iu
Hakkımda

Merhaba, bendeniz 2 Nisan 1986 sabah 10 sıralarında Tokat’ta dünyaya gözlerimi açmışım. Çok hareketli bir çocukluk çağım olduğunu söyler Annem ve ardından 7 aylık iken yürüdüğümü 11 aylık iken de oyuncak ata bindiğimi anlatarak devam eder… Babaannem, daha henüz 3 aylıkken yıkanma esnasında sıkça leğenden kaçma girişimlerimin olduğunu ve onlara çok zorluk çıkardığını gülerek dile getirir. Yaşıtım amcaoğlu ile yaptığımız haşerelikler, ailecek bir araya geldiğimiz de anlatılır ve her defasında sanki ilk kez dinliyormuşum hissi ile yüzümde gülümsemelere neden olur. Çocukluk maceralarımı ayrı bir köşede yazmayı düşünüyorum. Kısacası ele avuca sığmaz bir çocukluk dönemi…
Haşereler:)

Okul hayatıma Gazi Osman Paşa İlkokulu ile merhaba dedim. Anaokulu ile başlayan hayatı öğrenme sürecinde, paylaşmayı ve en önemlisi aşkın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek. Toplam 6 yılım geçti bu okulda. Daha sonra Atatürk Ortaokulu’ndaki 3 yıllık eğitimin ardından Tokat Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kazandım. Okulum bağ evimize yakın olduğu için arkadaşlarla toplanıp haftada birkaç defa piknik yapardık. Hazırlık sınıfı ile birlikte 4 yıl nasıl geçti habersiz anlamadım.

Ardından Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni kazandım sene 2005. Bu ailemden ilk ayrılışımdı artık yuvadan uçma vakti gelmişti. İlk senemde hazırlık okuyacaktım; İngilizceye aşinaydım yalnız üniversite de eğitim dili İngilizceydi o sebeple iyi bir şekilde öğrenmeliydim aksi takdirde çok zor bir üniversite dönemi geçirebilirdim. 2.sınıfta tanıştığım Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü(IESC) nün kişisel gelişimime katkısı çok büyük oldu. Üst sınıftan arkadaşlar edindim ve onların dersler hakkındaki deneyimlerinden faydalandım bunun yanı sıra en önemlisi kulüp sayesinde Türkiye’nin birçok yerinden endüstri mühendisliği öğrencileri ile tanışma ve fikir alışverişleri yapma fırsatım oldu. Ayrıca kulüp olarak düzenlediğimiz eğitim ve seminerlerde aktif görevler alarak organizasyon yapmanın zorluklarını deneyimlemiş oldum. Ek olarak takım çalışması nosyonu edindim. Üniversite son sınıfta bitirme projesinin verdiği ağırlıktan dolayı kulübüme yeteri kadar zaman ayıramasam da bende IESC’nin yeri çok ayrı ve her zaman özel kalacak…2010 yılında mezun oldum.
Unutulmaz Dostluklar

Ve aynı sene Aralık ayında vatani görevimi yapmak üzere acemi birliğim Hatay/Serinyol’un yolunu tuttum. 35 gün süren acemi birliğinin ardından usta birliğim Şırnak/Şenoba ‘da geçen 4 ayın sonunda sağ salim askerliğimi tamamladım. Askere gidip macera yaşamayan olur mu hiç Askerlik anılarımı bir köşede daha sonra paylaşacağım.
Acemi Birliğim Hatay SerinyolUsta birliğim Şırnak Şenoba

Biraz da zaman geçirdiğim aktivitelerden bahsedecek olursak; müzik dinlemek(Yerli ve Yabancı Pop, Türk Sanat Müziği),kanun ve org çalmak, film izlemek, halı saha maçları yapmak, dans öğrenmek(Salsa), sosyal medyayı takip etmek(facebook, twitter vs.) ayrıca çok sık uzmanlaşmayı hedeflediğim alanla ilgili yayımları takip etmek.

Reklamlar

Tartışma

Hakkımda” için bir yanıt

  1. merhaba ismail, benim kardeşimin de 3-5 gün sonra usta birliği olan şenobaya gidecek.. oralarda durum nasıl? az da olsa tahmin edebiliyorum ama deneyimli birisinden birşeyler duymak daha iyi olacak… ben çok endişeleniyorum… 1 senesi orada geçecek .. bana biraz oradan bahsedebilir midin

    Posted by elif | 01/05/2012, 09:18

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Arşivler

Bloğu takip etmek ve paylaşımlardan haberdar olmak için hemen kayıt olun.

Diğer 5 takipçiye katılın

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: